Akcesoria do przygotowywania kawy specialty

autor marzenia:
Emilia
wiek:
17
z miejscowości:
Ruda Śląska
id zgłoszenia konkursowego:

Opis marzenia

Podróżując odkryłam jak wiele przyjemności sprawia mi odwiedzanie kawiarni. Bardzo relaksuje mnie przebywanie w estetycznie urządzonych wnętrzach, a dodatkowo uwielbiam smak kawy. Lubię eksperymenty, więc chociaż początkowo decydowałam się raczej na cappuccino lub latte, szybko zaciekawiły mnie alternatywne metody parzenia kawy. Jeszcze dwa lata temu wydawały mi się one jedynie kolejną modą, jednak z biegiem czasu zafascynował mnie rytuał, którym jest proces ich parzenia. Znając podstawowe zasady alternatywnego przygotowywania czarnego naparu, możemy dowolnie zmienić to jak smakuje oraz poczuć w kawie nie tylko charakterystyczną gorycz, ale również słodki posmak owoców czy czekolady. Wizyta w kawiarni zawsze poprawia mi humor (i to nie tylko przez pobudzenie oferowane przez kawę!), można się więc domyślić, że podczas lock-downu bardzo brakowało mi kawy przelewowej. Jednocześnie, wiedziałam, że zrobienie byłoby możliwe gdyby nie mój brak sprzętu i odpowiednich umiejętności. Ta sytuacja zainspirowała mnie, aby spróbować nauczyć się samodzielnie przygotowywać kawę przelewową i tym samym uprzyjemnić sobie zarówno zimowe dni jak i potencjalne nauczanie zdalne.

Załącznik do marzenia (opcjonalnie)

kliknij aby pobrać załącznik

Koszt spełnienia marzenia

Aby przygotować kawę specialty potrzebujemy: - dobrej jakości kawy - wagi - młynka do kawy (elektrycznego lub ręcznego) - urządzenia do parzenia kawy (dripu, aeropressu, chemexa lub ekspresu ciśnieniowego) - czajnika z wylewką typu gooseneck. Koszt wyniesie około 2000 zł.

Wartość dofinansowania w ramach konkursu

2000

Co do tej pory zrobiono aby spełnić marzenie

Zaoszczędziłam pieniądze na zakup kursu parzenia kawy metodami alternatywnymi.

Co spełnienie tego marzenia zmieni w życiu Autora

Nowa umiejętność pozwoli mi poszerzyć moje zainteresowania, poprawi mi humor i przypomni szczęśliwe wspomnienia. Myślę, że znajomi i rodzina nie pogardzą dobrą kawą, a całkiem możliwe, że doświadczenie w alternatywnym sposobie parzenia kawy przyda mi się w przyszłości, np. podczas pracy w kawiarni w czasie studiów.