Dron do tworzenia ortofotomap

autor marzenia:
Wojtek
wiek:
21
z miejscowości:
Jaworzno
id zgłoszenia konkursowego:
53

Opis marzenia

Jestem obecnie studentem Geografii i gospodarki przestrzennej. Decyzję o wyborze moich studiów podjąłem dzięki odwiecznemu zamiłowaniu do map. Już gdy byłem mały godzinami mogłem rysować, wpatrywać się w mapy, a mój pokój był nimi cały obwieszony. Z czasem mapy zaczęły wzbudzać we mnie coraz większą ciekawość; zjawiska, które przedstawiały; jak zostały wykonane. Teraz już wiem, w jaki sposób powstają i bardzo chciałbym móc również stać kartografem obecnych czasów, móc wykonywać najnowsze rodzaje map opartych na technologiach fotogrametrycznych również jako sposób na życie.

Załącznik do marzenia (opcjonalnie)

kliknij aby pobrać załącznik

Koszt spełnienia marzenia

2319,00

Wartość dofinansowania w ramach konkursu

2000,00

Co do tej pory zrobiono aby spełnić marzenie

W ramach programu Doskonały Uniwersytet, udało mi się dostać na kurs przygotowujący do pilotowania bezzałogowych statków powietrznych w zasięgu wzroku oraz zdać egzamin państwowy dla kategorii NSTS-01, dzięki czemu zdobyłem uprawnienia pozwalające na pilotowanie bezzałogowych statków powietrznych o masie do 4 kg, których parametry pozwalają na wykonywanie zdjęć lotniczych mogących już służyć opracowywaniu materiałów fotogrametrycznych.

Co spełnienie tego marzenia zmieni w życiu Autora

Dzięki spełnieniu mojego marzenia będę mógł w praktyce nauczyć się sporządzać różne materiały fotogrametryczne, takie jak ortofotomapy czy trójwymiarowe modele terenu. Otworzy to przede mną nowe możliwości, które zamierzam wykorzystać, aby zajmować się moją pasją w życiu.