Galopem do celu

autor marzenia:
Paulina
wiek:
17
z miejscowości:
Zborowice
id zgłoszenia konkursowego:

Opis marzenia

Marzę o tym aby pokazać swoje umiejętności podczas zawodów krajowych. Jestem bardzo ambitną i zaangażowaną osobą, kiedy coś robię - robię to na 100% swoich możliwości i dokładam wszelkich starań aby wszystko było wykonane perfekcyjnie. Niestety moje finanse ograniczają mi udział w poważniejszych zawodach, warsztatach czy szkoleniach, gdzie mogłabym zdobyć doświadczenie, sprawdzić swoje umiejętności i stworzyć swoją czystą kartę dorosłości, która przyda mi się podczas szukania pracy. W przyszłości po zdanej maturze planuję być instruktorem oraz hipoterapeutą w jednej z bardziej prestiżowych stajni w Polsce, pracować jako bereiter, pracować z młodymi końmi i wprowadzać ich w świat zawodów lub po prostu je zajeżdżać. Do takiej pracy potrzeba najpierw doświadczenia i regularnego obycie się z zawodami na koniach bardziej doświadczonych, dzięki czemu w późniejszych latach będę mogła poprawnie wprowadzać młode konie w świat rywalizacji. Podczas całej tej wędrówki po życiu chcę otaczać się ludźmi prawdziwymi, którzy będą mnie wspierać i wskazywać drogę dzięki temu moja głowa będzie spokojna a ja będę mogła zrobić duży krok w przód. Oczywiście super przeżyciem byłaby możliwość spotkania się z najlepszymi jeźdźcami Polski/świata, współpraca z nimi albo dopingowanie podczas największej imprezy jeździeckiej - Cavaliada.

Załącznik do marzenia (opcjonalnie)

kliknij aby pobrać załącznik

Koszt spełnienia marzenia

Wyjazd na zawody krajowe 1500-1800zł ( w tym wyżywienie, nocleg, wynajęcie boksu dla konia, wpisowe, transport, opłata za wypożyczenie konia i sprzętu ) Treningi z certyfikowanymi PZJ instruktorami 60-130zł Warsztaty/ szkolenia/ kursy jednorazowo 600-2000zł Dzierżawa konia 400-800 zł miesięcznie Profilaktyczna wizyta u fizjoterapeuty około 200zł

Wartość dofinansowania w ramach konkursu

6000 zł

Co do tej pory zrobiono aby spełnić marzenie

Uczęszczam do technikum jeździectwa w Jordanowie
Osiągam wysokie wyniki w nauce, w poprzednim roku szkolnym uzyskałam średnią 5,47 i po raz drugi otrzymałam stypendium Rady Ministra.
Wyróżniam się wzorową frekwencją na zajęciach praktycznych, gdzie jeżdżę 5 razy w tygodniu, poza tym trenuję z prywatną trenerką w weekendy.
Brałam udział m.in  zawodach krajowych ujeżdżeniowych w KJ Facimiech zajmując 11 miejsce,  ujeżdżeniowych o puchar Podbabiogórza w Folwark Toporzysko zajmując 1 miejsce...
Pracuję nad sobą, jestem systematyczna, medytuję, uprawiam jogę, pływam, afirmuję i kocham to co robię.
Na początku grudnia 2021 roku biorę udział w kursie lonżowania koni.
Aktywni udzielam się w konkursach szkolnych, pomagam rówieśnikom w nauce oraz pracuję dorywczo.

Co spełnienie tego marzenia zmieni w życiu Autora

Pozwoli poznać nowe horyzonty, zobaczyć jeździectwo z różnych perspektyw. Starty w zawodach pozwolą mi zdobyć nowe doświadczenie, pokazać swoje umiejętności i znalezienie przyszłościowej pracy. Pozwoli rozwinąć skrzydła i pokazać swoje umiejętności/ wiedzę w 100%. Warsztaty i szkolenia pozwolą mi poznać moich mentorów jeździeckich, ich poglądy a także dogłębnie poznać biomechanikę konia, jak praca z koniem wpływa na ich życie, jak powinnam pracować na co dzień aby stworzyć z koniem jeszcze większą więź, harmonię. Powiększy to moją świadomość jazdy, dzięki czemu w przyszłości będę instruktorem z większym doświadczeniem i wiedzą. Jest to w dzisiejszych czasach ogromna zaleta. Solidne treningi pozwolą mi na pracę nad swoim ciałem oraz charakterem. Będę szczęśliwsza ze świadomością, że ktoś doceni mój wkład i starania.