Język angielski to moje marzenie - ruszę nim rozwój jak Kopernik Ziemię

autor marzenia:
Martyna
wiek:
18
z miejscowości:
Bytom
id zgłoszenia konkursowego:
61

Opis marzenia

Moim najskrytszym marzeniem od najmłodszych lat jest opanowanie języka angielskiego. Od jedenastu lat zawzięcie staram się ten cel osiągnąć, niestety dotychczas z słabym skutkiem. Liczne korepetycje oraz kursy, w których dotychczas brałam udział na terenie Polski nie pozwoliły mi rozwinąć skrzydeł. Dwumiesięczny kurs organizowany przez Education First (EF) jest dla czymś więcej niż tylko kursem – jest to sposób na pokonanie swoich słabych stron oraz możliwość intensywnego wielopłaszczyznowego rozwoju osobistego a zarazem swoich umiejętności językowych. Jedyną barierą jaką aktualnie posiadam jest brak wystarczających funduszy. Aczkolwiek jak to pisał Robert Kiyosaki: „Pieniądze nie są celem. Pieniądze nie mają wartości. Wartość mają marzenia, które pieniądze pomogą zrealizować”, dlatego tak zawzięcie staram się zrealizować moje marzenie pomimo kosztów finansowych.

Załącznik do marzenia (opcjonalnie)

kliknij aby pobrać załącznik

Koszt spełnienia marzenia

około 25.000zł

Wartość dofinansowania w ramach konkursu

6000zł

Co do tej pory zrobiono aby spełnić marzenie

W celu osiągnięcia mojego celu podjęłam następujące kroki: 1. Rozwój umiejętności językowych: a. Nauka w szkole języka angielskiego od 7 roku życia, b. Udział w korepetycjach od 10 roku życia, c. Udział w Erasmusie. 2. Zbieranie kapitału na zagraniczny kurs językowy organizowany przez EF: a. Praca w sezonie letnim w lodziarni – 5000zł, b. Praca w przerwie świątecznej jako kelnerka – ok. 3300zł. 3. Posiadam szczegółowy plan oszczędzania oraz zarabiania (rozpisany w prezentacji).

Co spełnienie tego marzenia zmieni w życiu Autora

Dzięki realizacji tego marzenia moje umiejętności lingwistyczne z zakresu języka angielskiego wzniosą się na wyżyny. Ponadto stanę się bardziej pewna swoich umiejętności językowych, co pozwoli mi na studiowanie na zagranicznych uniwersytetach. Stanę się osobą bardziej komunikatywną oraz zaradną. Zrealizowanie tego marzenia pozwoli mi sięgać jeszcze wyżej po swoje cele.