Mój własny warsztat marzeń

autor marzenia:
Jan
wiek:
16
z miejscowości:
Rogoźnik
id zgłoszenia konkursowego:
24

Opis marzenia

Moim największym marzeniem jest stworzenie własnego mini warsztatu mechaniczno-blacharskiego oraz wyposażenie go w niezbędne narzędzia, dzięki którym mógłbym naprawić moje ukochane auto jakim jest Opel Astra F. Auto to jest w naszej rodzinie od chwili moich narodzin. Samochód ten jest obecnie w złym stanie technicznym, wymaga wielu napraw. Wierzę jednak, że uda mi się go doprowadzić do stanu używalności i z chwilą ukończenia 18 roku życia, będę mógł przyjechać nim na zajęcia do szkoły. Dotychczas miałem okazję pomagać w naprawie buggy oraz kilka razy się nim przejechać, co przedstawia załączony film. Spełniając swoje marzenia chciałbym promować idee "Ambasadorów Niemożliwego".

Załącznik do marzenia (opcjonalnie)

kliknij aby pobrać załącznik

Koszt spełnienia marzenia

około 15000 tyś. zł

Wartość dofinansowania w ramach konkursu

3000zł

Co do tej pory zrobiono aby spełnić marzenie

Moim celem w życiu jest posiadanie własnego warsztatu samochodowego wyposażonego w super nowoczesne narzędzia pozwalające na naprawę samochodów. Chciałbym zostać specjalistą w tej branży, dlatego też zdecydowałem się na podjęcie nauki w ZSME w Bytomiu, jednej z najlepszych szkół średnich w naszym województwie oraz odbycie praktyk w wyspecjalizowanym i kompleksowym serwisie samochodowym. Opel jest w naszej rodzinie od chwili moich narodzin, czyli już niecałe 17 lat. Przez ten czas bardzo przywiązałem się do tego auta. Od kilku lat niestety jest on w złym stanie i grozi mu złomowisko, ale co pół roku kiedy kończy się OC błagam rodziców żeby go zostawili, a przy tym bardzo często łza w oku mi się zakręci. Na sam widok tego auta kiedy wychodzę na dwór mam uśmiech na twarzy i wyobrażam sobie jak nim jeżdżę po drogach. Sprzątanie, jazda po ogródku, drobne samodzielne naprawy przy tym aucie sprawiają mi wielką przyjemność i mógłbym to robić cały czas. Aby go utrzymać dokładam pieniążki z moich kieszonkowych do opłacenia składki OC, żeby po moich 18 - tych urodzinach samodzielnie nim jeździć. Niestety jego zły stan uniemożliwia samodzielną naprawę, a poza tym nie posiadam niezbędnego do tego sprzętu. Niemniej jednak staram się z całych sił, żeby to marzenie spełnić i mocno wierzę, że się uda.

Co spełnienie tego marzenia zmieni w życiu Autora

Spełnienie tego marzenia pozwoli mi bardziej uwierzyć w siebie i własne możliwości. Nawet najmniejsza naprawa jaka zakończyłaby się powodzeniem z użyciem nowych narzędzi sprawiałby mi ogromną radość i motywowała do dalszych prac, a przede wszystkim nauki i poszerzania wiedzy. Miałbym niezwykłą satysfakcję oraz udowodniłbym Rodzicom, że warto było go przetrzymać.