Nauka języka angielskiego w Eastbourne

autor marzenia:
Julia
wiek:
16
z miejscowości:
Dobre Miasto
id zgłoszenia konkursowego:
35

Opis marzenia

Moim największym marzeniem jest wyjazd za granicę, aby udoskonalić swoją naukę języka angielskiego. Podstawę programową realizuję we własnym zakresie, więc jest to dowód na to, że można uczyć się inaczej, niż spędzając 8 godzin dzień w dzień w szkole, i przy tym czerpiąc z tego radość. Nauka języków, podróże, muzyka i czytanie książek to coś, co lubię robić w życiu najbardziej. Dlaczego by nie połączyć wszystkich tych rzeczy? Uważam że 2 tygodnie to wystarczający czas, aby zmienić środowisko i stęsknić się za domem. Przy okazji zdobywając nowe doświadczenie, jakim jest samodzielna podróż w nowe miejsce, nowe znajomości, a przede wszystkim doskonalenie języka. Brzmi to cudownie i na samą myśl czuję ekscytację. Niestety, jestem niepełnoletnia, dlatego prace które mogę wykonywać nie są wystarczająco płatne, aby uzbierać odpowiednią ilość pieniędzy. Wyjazd do Eastbourne wydawał się mało realnym do spełnienia w przeciągu najbliższych kilku lat, dlatego dzisiejszy dzień, w którym dostałam iskierkę nadziei na to, że może jednak moje marzenie idzie w dobrym kierunku, sprawiło że cały czas się uśmiecham. Zdaję sobie sprawę, że mam dość małe szanse, ale jednak nadzieja pozostawia dużo radości.

Załącznik do marzenia (opcjonalnie)

kliknij aby pobrać załącznik

Koszt spełnienia marzenia

4800

Wartość dofinansowania w ramach konkursu

3500

Co do tej pory zrobiono aby spełnić marzenie

Aplikowałam na darmową wymianę uczniowską do Stanów Zjednoczonych, jednak ani w tamtym, ani w tym roku nie udało mi się dostać. (Na 3 tysiące aplikujących dostaje się 30-40 osób, więc wcale mnie to nie dziwi) Podejmuję się prac, aby odkładać każdą sumę którą zarobię. Oglądam też mnóstwo filmików na YouTube po angielsku i cały czas się uczę. Aby przełamać blokadę językową, rozmawiam z moją siostrą w języku angielskim i w końcu mi się to udało.

Co spełnienie tego marzenia zmieni w życiu Autora

Stanę się bardziej niezależna, udowodnię przede wszystkim sobie, ale też rodzicom, że dam sobie radę pojechać do innego kraju całkiem sama i nie muszę cały czas być małym dzieckiem. Będzie to ogromna przygoda, zdobędę doświadczenie, poznam nowych ludzi, otworzę się na świat. Samorozwój jest dla mnie bardzo ważnym czynnikiem kształtującym moją osobowość. Poznanie nowych rejonów brzmi fantastycznie, więc będzie to niezapomniana do końca życia chwila.