Studia w Amsterdamie!

autor marzenia:
Mateusz
wiek:
17
z miejscowości:
Zawiercie
id zgłoszenia konkursowego:
31

Opis marzenia

Od zawsze śniłem, żeby po liceum studiować za granicą. Moim wymarzonym miastem do tego jest Amsterdam, stolica Niderlandów. Znajduje się tam Uniwersytet Amsterdamski, czyli uczelnia, na którą zamierzam aplikować. Kierunek, jaki chciałbym objąć to Polityka, Psychologia, Prawo i Ekonomia- w skrócie PPLE. Ze względu na wysokie czesne i koszty życia nie jest on tani, lecz to jedyna taka kombinacja na całym świecie, łącząca te wszystkie przedmioty w jeden licencjat. Idealnie odwzorowuje również moje zainteresowania, jako że jestem stuprocentowym humanistą i uwielbiam nauki społeczne. Jednak nie pragnę tam studiować tylko z tego jedynego powodu, ponieważ jest ich masa! To miasto jest prawdziwym skarbem kultury, architektury, historii i sztuki, jednym z największych w całej Europie. Dlatego ja, z całym moim zamiłowaniem do powyższych dziedzin, jak i do wszelkich podróży po świecie, ucząc się tam, spełniłbym swoje największe życiowe marzenie.

Załącznik do marzenia (opcjonalnie)

kliknij aby pobrać załącznik

Koszt spełnienia marzenia

60000

Wartość dofinansowania w ramach konkursu

8000

Co do tej pory zrobiono aby spełnić marzenie

Od najmłodszych lat uczę się języków i uwielbiam to robić. W szkole podstawowej uzyskałem tytuł laureata z języka polskiego i finalisty z języka angielskiego, co pozwoliło mi dostać się do liceum na profil matury międzynarodowej (IB), cenionej przez uczelnie na całym świecie. Obecnie uczęszczam na lekcje prowadzone w pełni po angielsku, takie jak historia, literatura angielska czy właśnie ekonomia. Oprócz tego biorę udział w wielu aktywnościach pozalekcyjnych z dziedziny działalności społecznej i politycznej. Oprócz języka Szekspira, który opanowałem na poziomie C1, uczę się także hiszpańskiego i francuskiego. Wszystkie te działania podejmuję właśnie po to, by dostać się na moją wymarzoną uczelnię i móc się tam dalej rozwijać.

Co spełnienie tego marzenia zmieni w życiu Autora

Pokusiłbym się o stwierdzenie, że spełnienie tego marzenia zmieniłoby całe moje życie i z pewnością wpłynęło na jego dalszy ciąg. Zdając licencjat na Uniwersytecie Amsterdamskim zyskałbym wysokiej jakości wykształcenie, które pozwoliłoby mi na podjęcie pracy w wielu branżach, takich jak prawo lub organizacje międzynarodowe i zmienianie świata! Oczywiście najpierw kontynuowałbym naukę, chcąc jak najsumienniej się do tego przygotować. Jednak wiedza to nie wszystko, co otrzymałbym wskutek pobytu w Niderlandach. Wzbogaciłbym się również kulturowo i lingwistycznie ze względu na ciągłą potrzebę używania języka angielskiego. Ponadto zyskałbym niepowtarzalne doświadczenie międzynarodowej edukacji i nowych przyjaciół z różnych zakątków świata, co pozwoliłoby mi się stać prawdziwym obywatelem Europy!