Zestaw nięzbędny do mikroskopowania

autor marzenia:
Kinga
wiek:
15
z miejscowości:
Stare Płudy
id zgłoszenia konkursowego:
36

Opis marzenia

Marzę o mikroskopie Delta Optical Genetic Pro Bino z kamerą i akumulatorem oraz zestawie preparacyjnym Delta Optical RESEARCH. Fascynujuę się nauką, a szczególnie biologią od bardzo dawna. W tym roku postanowiłam rozpoczać przygotowania do Olimpiady Biologicznej, która jest niezwykle wymagająca. Jestem osobą, która lubi uczyć się poprzez doświadczanie. Zależy mi na tym, aby móc samodzielnie przygotowywać preparaty, co umożliwi mi zestaw preparacyjny, a potem oglądać je pod mikroskopem. Kamera zaś pozwoli wyświetlać widziany obraz na ekranie komputera oraz go dokumentować, co będzie niezwykle przydatne do tworzenia autorskich baz danych zdjęć oraz video preparatów, które będę mogła sama analizowć, a przez to uczyć się w praktyce oraz udostępniać je na użytek innych. Zdobyta dzęki temu wiedza oraz doświadczenie i obycie ze sprzętem pozwoli na naprawdę wysokim poziomie przygotować się do Olimpiady, w szczególności do drugiego oraz trzeciego etapu, kiedy to będę musiała wykonać pracę badawczą, w tym różne doświadczenia i obserwacje, a także pracować w laboratoriach. Kolaż, który sama wykonałam, przestawia jak kolorowy i różnorodny jest dla mnie świat biologii.

Załącznik do marzenia (opcjonalnie)

kliknij aby pobrać załącznik

Koszt spełnienia marzenia

2474zł

Wartość dofinansowania w ramach konkursu

2074zł

Co do tej pory zrobiono aby spełnić marzenie

Do tej pory udało mi sie przede wszystkim zdobyć wiedzę teoretyczną jak obsługiwać taki sprzęt, głownie z poradników dostępnych w sieci oraz kupić zestaw 50. szlifowanych szkiełek podstawowych oraz nakrywkowych wykorzystywanych do wykonywania preparatów mikroskopowych. Dodatkowo odłożyłam już niewielką część sumy potrzebnej do zakupu mikroskopu i zestawu.

Co spełnienie tego marzenia zmieni w życiu Autora

Spełnienie tego marzenia zdecydowanie podniesie jakość zdobywania przeze mnie wiedzy biologicznej, tym samym przygotowania się do Olimpiady oraz przyszłej wymarzonej pracy naukowczyni. Jestem też pewna, iż spowoduje wzrost mojej motywacji by dążyć do tego celu. Będzie to dodatkowa efektywna metodę nauki - popełnianie błędów i uczenie się na nich w praktyce. Zyskam kolejne pole do zaspokajania mojej naturalnej ciekawości co do świata natury, takiego mikrokosmosu, w którym kryje się nieskończenie wiele do odkrycia.